1. Přehodnoťte svůj jídelníček
Tělo se rádo adaptuje a zvyká si na režim, který mu nastavíte. A to nejen z hlediska cvičení, ale právě i jídelníčku. I když jíte zdravě, může být problémem, že je váš jídelníček pořád stejný a málo rozmanitý. Zkuste své stravování zpestřit – měňte druhy bílkovin, zdravých tuků i sacharidů. Zkuste trochu jiné rozložení živin (bílkovin, sacharidů a tuků). Tělo na to může reagovat novým impulsem, který opět nastartuje hubnutí.
Tip: Zkuste zařadit nové zdroje bílkovin, jako jsou například luštěniny. Vložte do jídelníčku více zdravých tuků, nespoléhejte pouze na ty z masných a mléčných výrobků.
2. Zkontrolujte množství kalorií
V průběhu hubnutí se mění potřeby těla. Jinak budete jíst na váze 90 kg, jinak na nové váze 75 kg. Jinak když jste necvičili, a rozdílně když cvičit začnete. Pokud jste své kalorie neměnili delší dobu, může se stát, že aktuální příjem už není dostatečně nízký, aby podpořil další úbytek hmotnosti. Případně je naopak příliš nízký, tělu schází energie a zpomaluje se metabolismus, což vám hubnutí komplikuje.
Řešení: Zkuste upravit své porce tak, abyste udrželi správnou rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Česky řečeno, zjistěte, zda jste stále v kalorickém deficitu, nutném pro hubnutí, ale naopak jestli nejíte zbytečně málo a moc se neomezujete.
3. Zaměřte se na sílu, nejen kardio
Mnoho žen spoléhá při hubnutí hlavně na kardio cvičení. Ačkoli kardio má své benefity, posilování může být stejně, ne-li více účinné. Při cvičení s váhami zvyšujete svalovou hmotu, která spotřebovává více energie i v klidovém režimu. To znamená, že čím více svalů máte, tím více kalorií spálíte i během odpočinku. A to se nejen při hubnutí určitě vyplatí.
Tip: Zkuste do svého tréninku zařadit i posilování, ať už v posilovně, nebo doma s vlastní vahou případně činkami.