Já bych tak moc ráda cvičila ...ALE 

22.07.2017
(Ne)chceš cvičit?
(Ne)chceš cvičit?

(Ne)chceš cvičit? 

Chceš se hýbat, ALE nejde to?

 Ten zadek pořád sedí na židli? 

Tak jdeme na věc!

Předem podotýkám, že je to psáno vtipnou formou, takže cvičící jdou makat, a Ti necvičící se třeba zasmějí :)

Tak se člověk jednou (dvakrát, třikrát,..) rozhodne, že bude cvičit. Prostě se začne hýbat, sice se mu nechce, ale co se dá dělat. Cvičí přeci už sousedka, kamarádka i babička.

Omrkneš pár videí z youtube, všichni jsou tam hrozně upocení a hubení, což Tě naštve nebo naopak motivuje. Tedy hlavně to vyrýsované břicho, kdo by ho nechtěl.

Takže jdeš na věc, taky budeš mít ten "six pack", ať to v té angličtině znamená cokoli, ale chceš to a ideálně zítra, maximálně pozítří.

Léto už je tu a do plavek je super břicho nutnost, bez toho to holt nejde.

Takže jdeš do toho na plno! Začneš dělat to, co ti "vyrýsovaní lidé" (určitě totiž drží striktní diety, nechodí do práce a jen zvedají činky). Pár set sedů-lehů denně je prostě nutnost.

Takhle to ale nefunguje. Bohužel je to většinou tak, že se přeceníš, začneš držet zbytečné diety a dřít až moc, a časem zjistíš,  že je to na Tebe příliš náročné, propadneš depresi a sníš tabulku čokolády nebo dvě. A hlavně nad celým pohybem "zlomíš hůl" a raději budeš dál ležet na gauči.

Myšlenka sedů - lehů a diet prostě nedává smysl!!

Můžeš to zkoušet tak týden, dva... klidně i měsíc, ale to břicho bude pořád tragické, tak raději půjdeš na pivo nebo si koupíš Milku. 

Prozradím ti "malé tajemství". 

I KDYŽ BUDEŠ MAKAT JAK ŠROUB A VYMAKÁŠ SI BŘIŠÁKY, NARAZÍŠ NA PROBLÉM, ŽE STEJNĚ BUDOU SKRYTÉ POD VRSTVOU TUKU NEBO KŮŽE, TO NAŠTVE, NO :)

A jak ten tuk dát pryč? Samozřejmě vyváženou stravou :)

Ale tento článek měl být původně pro ty, co nevědí, jak ZVEDNOUT ZADEK A ZAČÍT CVIČIT (snad se nikdo neurazí). 

kettlebell
kettlebell

Takže, jak začít CVIČIT?

 1. Nakup si hezké oblečení. Pokud jsi majetnější tak značkové, jestli moc  peněz nemáš, jdi jako já do Lidlu, každou chvíli tam mají funkční oblečení za pár kaček. Opravdu funguje a drží, jsem s ním spokojená. Hlavní je, koupit si něco, co se Ti bude líbit a bude Ti líto to nevyužít.

 2. Tak už máš oblečení, na které se jenom koukáš, tak si ho zkus obléct, podívej se na sebe do zrcadla. Vypadáš dobře, tak sportovně, není škoda tu aktivitu nezkusit? Sakra když už sis to na sebe oblékla, tak by to chtělo nějakou akci.. chytla ses? Pokud ne, pokračujeme.

 3. Spalovače a nakopávače. Je spousta přípravků, které Ti slíbí, že po nich zhubneš kila, jen se na ně podíváš. Levná a funkční je kombinace "caffenine + synephrine". Kofein známe (máme v kávě) a synephrin Tě nejen nakopne ale i donutí snažit se víc. Je zbytečné kupovat nějaké drahé výrobky, stačí se zaměřit na tuto kombinaci, protože na těchto dvou složkách většina spalovačů funguje. Zbytek už je jen reklama, pěkný obal a fotka vyzáblé paní na přední straně.

 4. Sportovní aplikace. Podle toho, jaký máš telefon a aktivitu je to Endomondo, Runastics, a spousta dalších. Ty ti Tvou aktivitu změří, což si opravu zasloužíš.  Poví Ti spoustu zajímavých údajů. Nejen kolik jsi spálila (to je většinou spočítané špatně, ale pro motivaci prostě dobré), ale hlavně i trasu, kudy jsi běžela nebo šla a umí spoustu dalších věcí. Hlavně (a teď se nesměj nebo klidně jo), informace z nich můžeš nasdílet na Facebook - ten my všichni známe a máme ho rádi. Přiznejme si to, když už si pořádně "mákneš", přece se tím musíš pochlubit! 

Tak už jsi oblečená, zobla sis piluli, aplikace zdárně běží, tak to bys měla vyběhnout i Ty :)

 1. se cvičením budeš hubenější, a Tvá postava hezčí, to přece všichni chceme

 2. díky prokrvení Tvoje pleť bude vypadat mladší, takže i Ty mladší, to je fajn, holky budou závidět

 3. budeš mít vyšší výdrž a nebudeš tolik unavená i u normálních aktivit

 4. nakupování nového oblečení nebude boj, ale radost

 5. nebudeš se tolik potit 

 6. dokážeš si, že TY NA TO PROSTĚ MÁŠ!! a to je to hlavní :)

 7. Máš na to, jdem do toho spolu? Kdybys v tom všem plavala a chtěla moji pomoc, zapojit nejen pohyb, ale i zdravé stravování,  jsem Ti k dispozici, ale pokud se chceš jen něco zeptat, tak jsem tu samozřejmě pro Tebe také :)


V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Trápí vás vypouklé břicho, kterého se vám stále nedaří zbavit? Nemusí to být jen vašimi špatnými stravovacími návyky nebo nedostatkem cvičení. Problém je v tomto případě často trochu někde jinde, a to v ochablých hlubokých břišních svalech a slabém hlubokém stabilizačním systému vašeho těla. O těchto svalech se moc nemluví, řada lidí o nich vlastně...

Diastáza - rozestup břišních svalů. Hodně se o ní mluví v souvislosti s porodem, ale nemusí být způsobená jenom jím. Mohou ji mít také muži, děti nebo ženy, které nikdy nerodily. I když se o ní v poslední době začíná více mluvit a hodně žen ji začíná řešit, je i mnoho těch, kdo o ní nemá vůbec tušení a...