ZCUT Power Strength: dojmy a výsledky

27.10.2017

1. měsíc

První měsíc se Zuzkou Light je zdárně za mnou. Bohužel jsem ho neodcvičila úplně přesně podle rozvrhu, a to z toho důvodu, že na mě v půlce skočil nějaký bacil. Po týdnu pauzy jsem to ale nevzdala a první měsíc dokončila.

Základní informace o programu spolu s rozvrhy najdete TADY.

Proč se do tohoto programu pustit?

  • Stačí vám na něj jen cca 12 minut denně plus protažení před a po, ale to už si každý může uzpůsobit podle sebe. Samozřejmě v programu jsou k dispozici i videa Warm-up a Cooldown.
  • První měsíc se cvičí jedno video pět dní v týdnu, na to si opravdu najde čas každý.
  • Workouty jsou vysoce náročné, takže i takto krátká doba cvičení úplně stačí, a zaručí vám viditelné výsledky.
  • Ke každému workoutu je i Tutorial video, kde vám Zuzka vysvětlí, co a jak cvičit, případně poradí i verzi pro méně pokročilé.
  • Potřebujete pouze odhodlání začít, vodu, židli a činky dle vlastního výběru (já používám 3 kg).
  • Nemusíte cvičit přímo s videem, stačí se podívat, jaké cviky a kolikrát cvičit, nastavit stopky, pustit oblíbenou hudbu a jet podle sebe.

Pokud se chceš do programu také pustit, můžeš se připojit k naší cvičební skupině na Facebooku, kde Cvičíme se Zuzkou Light

Jaké jsou mé dojmy?

Workouty mě vcelku bavily, samozřejmě některé více, další méně, to už je na osobních preferencích (já mám po cvičení se Shaunem dost veškerého poskakování, takže když sem si musela "zaposkakovat", radost mi to neudělalo). S většinou cviků jsem problém neměla, jen asi u dvou jsem tápala, co a jak, ale tutorial videa mi hodně pomohla.

Váha činek 3 kg mi přišla dostačující, musím přiznat, že s těžšími už bych u některých cviků měla problém s jejich správným provedením.

Na Zuzku se příjemně kouká, je vidět, že ji cvičení baví. Workouty jsou dobře poskládané, opakování cviků snesitelné. Ale nemusíte se bát, že byste jakýkoli z nich dokončili s pocitem, že jste se flákali.


Kam dál?

V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Trápí vás vypouklé břicho, kterého se vám stále nedaří zbavit? Nemusí to být jen vašimi špatnými stravovacími návyky nebo nedostatkem cvičení. Problém je v tomto případě často trochu někde jinde, a to v ochablých hlubokých břišních svalech a slabém hlubokém stabilizačním systému vašeho těla. O těchto svalech se moc nemluví, řada lidí o nich vlastně...

Diastáza - rozestup břišních svalů. Hodně se o ní mluví v souvislosti s porodem, ale nemusí být způsobená jenom jím. Mohou ji mít také muži, děti nebo ženy, které nikdy nerodily. I když se o ní v poslední době začíná více mluvit a hodně žen ji začíná řešit, je i mnoho těch, kdo o ní nemá vůbec tušení a...