Letní nástrahy ohrožující vaše hubnutí: jak na ně vyzrát?

01.08.2019

Léto hubnutí jednoduše nehraje do karet. Všude spousta stánků se zmrzlinou, vychlazená Coca Cola s ledem, posezení s přáteli u grilování, sladké ovocné dortíky a spousta dalších nástrah, které mohou ohrozit vaše úspěšné hubnutí. Že si tohle všechno letos odpustíte, protože ta pneumatika kolem pasu vás opradu štve? Nebo celou snahu vzdáte a počkáte si prostě na příští léto, přes zimu to přeci půjde líp. Ne, není nutné se vzdávat vašich oblíbených letních radovánek, stejně jako je hloupost se vrátit do starých nezdravých kolejí a pak zase začínat od znova. Co tedy s tím? Tak přesně o tom si dnes něco povíme.


Největší letní nástrahy, které vás budou ponoukat a snažit se vás zlákat zpět na nezdravou cestu plnou sladkostí a nezdravých dobrot:

Zmrzlina

Stánky se zmrzlinou na každém rohu a nanuky v obchodě, číhající hned za dveřmi. Všichni to dobře známe. Jako první je dobré říct, že na tom si občas zmrzku dát není vůbec nic špatného. Jestli máte chuť na svého oblíbeného Míšu, kterého milujete už od dětství, tak si ho prostě občas dejte. Jde spíš o to, abyste se k tomu neuchylovali každou chvíli. Tuhle dobrotu si nechte třeba na výlety, kde pár kalorií a cukru navíc s přehledem vyběháte. Domů si ale místo nanuků a zmrzliny kupte nanukové formičky. Není nic jednoduššího než si udělat zmrzlinu doma, ze základních zdravých surovin. Ocení to i vaše děti, u nás doma je to už teď velmi oblíbená a vyhledávaná činnost. Zmrzlinu si můžete udělat prakticky jakkoli, podle toho, co máte rádi. Na její výrobu použijte tvaroh, jogurt, kakao, vysokoprocentní čokoládu, případně různé druhy ovoce. Stačí prostě namíchat směs, vlít do formiček a dát na chvíli do mrazáku. Nemusím snad říkat, že takhle vás to vyjde i o dost levněji. Nanuky si můžete dělat různobarevné, jsou i formičky na všemožné zábavné tvary, obrázky, prostě fantazii se meze nekladou. Takového nanuka si pak klidně můžete dát každý den bez výčitek, a uvidíte, že i návštěvy budou z vaší tvorby nadšené.

Grilování

Další letní oblíbená činnost. Sejdete se s rodinou a přáteli, nakoupíte nějaké klobásky, maso namíchané na burgery z Kauflandu, měkkoučkou bílou bulku k tomu, pak nesmí chybět nějaká ta tatarka, kečupy a tak podobně. Zkuste to tentokrát jinak. Místo přesolených mastných uzenin, ve kterých nenajdete nic prospěšného, si kupte pořádné maso. Z něj si den předem naložte pěkné stejky. Jak na to půjdete je jen na vás. Vezměte svoje oblíbené koření, trochu oleje, a prostě co vás napadne, a umíchejte umělecké dílo. Burgery jsou také dobrá volba. Jen nekupujte už hotovou směs. Jednoduše kupte kvalitní mleté maso a sami si ho pro burgery připravte. Místo kupované bulky si můžete upéct svou vlastní ze špaldové nebo jiné celozrnné zdravé mouky. Zase vznikne váš jedinečný recept, který určitě ocení i okolí a budete za hvězdu. Pokud ke grilování připravíte i pořádnou mísu salátu (u nás boduje kterýkoli, ve kterém je i sýr), máte kvalitní plnohodnotné jídlo, které vaši hubnoucí snahu nijak nepokazi.


Chceš efektivně zhubnout, ale nevíš, jak na to?

PUSŤ SE DO HUBNUTÍ NAPLNO S JÍDELNÍČKEM NA MÍRU


Sladké chlazené nápoje

I když se nás televizní reklamy snaží přesvědčit o tom, že v létě to prostě bez Coly s ledem nejde, protože jen ta vás osvěží, nesedněte jim na špek. Samozřejmě nemusíte celé léto na zahradě srkat jen obyčejnou vodu. Vzhledem k tomu, že je k dispozici spousta ovoce, můžete si dělat ovocné mixované drinky, vodu s ovocem na tisíc způsobů nebo prostě ráno připravit velkou konvici čaje, strčit ji do lednice a máte skvělý ledový čaj, který na vás po náletu rodiny možná ani nezbyde. Zase pár kaček ušetříte, vzhledem k tomu, že vaše pití nebude obsahovat kvanta cukru, tak nebudete mít pořád žízeň, plus, což určitě chcete, vaším hubnutím to nijak nezamává.

Výlety

A je to tady, jdete na celodenní výlet. Ráno jste se moc nestihli nasnídat, takže už na startu máte tak trochu hlad. To přeci vydržíte, co se dá dělat. Po pár kilometrech utíkáte ke stánku s párkem v rohlíku (protože v okolí prostě nic jiného není). Na obědě v restauraci smutně pokukujete po všech, co se pořádně najedí, protože po tom párku máte tak akorát výčitky svědomí a dáte si jen salát, a nanuk fakt nepřipadá v úvahu. Doma pak "vyžerete" celou lednici, protože to hubnutí je prostě děsně těžké a fakt to nejde. Tak takhle samozřejmě ne. Než vyrazíte, pořádně se najezte. Hezky komplexní jídlo, ideálně s vysokým podílem bílkovin. Pak si klidně den předem, připravte zdravou svačinu. Třeba zapékané tousty, domácí musli tyčinky, nějaký zdravý dortík, no co vás napadne (pokud si vezmete jen jablko a banán, přijde na vás stejná krize jako ve výše uvedeném příkladě). Až přijde čas oběda, v klidu si zajděte i s rodinou do restaurace. Neodbývejte se mističkou salátu. Zase si dejte pořádné komplexní jídlo (maso plus příloha), a k tomu třeba ten salát. Jestli si opravdu chcete hlídat linii, volte samozřejmě maso nesmažené, neobalované a tak podobně. Asi si umíte představit, že ve výletních restauracích ho nepřipravují na lžičce nového oleje, ale hází ho do přepáleného friťáku. A když se tak hezky na výletě držíte, tak i toho nanuka si můžete dát. Večer doma nebudete mít žádné zběsilé chutě, dáte si klasickou večeři a usoudíte, že výlet se zdařil, stejně jako vaše předsevzetí jíst zdravě a shazovat kila do plavek.

Koupaliště

Na koupalištích vás kromě výše zmíněných nezdravých pochutin ohrožuje další věc. A tou jsou , po většinou mladé, kočky s krásnými postavami, které se kolem vás mohou promenádovat. Nepropadejte panice, nesmutněte, že támhleta holka vedle má břicho jak vyžehlené, a vám se na vašem pořád vlní faldy. Je absolutně zbytečné se srovnávat s někým jiným. Každá z nás je krásná jinak. Máme jinou postavu, jinou povahu, jiný věk, jiný život. Nesrovnávejte se s cizími lidmi. Buďte pyšní na to, co jste dokázali a co ještě dokážete. Na to, že jste se do toho pustili a jednou i ty vaše faldíky zmizí. Źe ale strie po dětech už určitě ne? A komu to vadí. Nikdo není dokonalý. Někdo je blond, někdo zrzavý a většina žen má prostě po dětech strie na břiše. To ale vůbec neznamená, že by nebyly krásné. Važte si sami sebe, mějte se rádi, uvidíte, že vám to vaše tělo vráti. Nejde o to být dokonalý, ale o to, cítit se dobře ve svém těle a mít dobrou náladu. Co vy víte, třeba zrovna ta hezká holka vedle, které vy závidíte břicho, závidí vám vaše děti a strie po nich, protože sama děti zatím nemá, i když by třeba chtěla.

Ať už se rozhodnete se na hubnoucí snahu úplně vykašlat nebo se stále budete zuby nehty držet, tak Vám hlavně přeji, ať si léto pořádně užijete. Udělejte si čas nejen na sebe, ale i na svou rodinu a blízké. Nestresujte se zbytečnými úvahami o hubnutí a postavě, užívejte sluníčka a života plnými doušky :)


Kam dál?

Většina z nás má na těle určitá místa, která nejsou podle jejich představ. Tvar naší postavy, a to, kam se nám nejraději ukládá nějaký ten tuk navíc, je z velké části dáno geneticky. Genetiku sice upravit nedokážeme, ale zcela jistě dokážeme změnit náš jídelníček a cvičební plán tak, aby se z našich problémových partií naopak staly partie, které...

Přerušovaný půst je v současné době populární záležitostí. Drží ho spousta blogerek, sportovců i celebrit. Možná si říkáte, že je to zase další módní hloupost, která je úplně k ničemu. Tentokrát to tak ale úplně není pravda. Podívejme se tedy na to, pro koho může být tento způsob stravování prospěšný, a jak vám pomůže zhubnout.

Keto dieta je teď velmi oblíbená. Určitě už jste si všimli spousty televizních i internetových reklam, které vám nabízí nějaké tajuplné sáčky s čímsi. První co si tedy musíme ujasnit je to, že tyto instantní náhražky jídel mají s ketogenní dietou jen málo společného. Jsou to vlastně proteinové přípravky s nekvalitním složením, kterým chybí spousta...