O mně

Kdo jsem a jaká byla má cesta?

Můj příběh

Jak jsem změnila nejen svou postavu, ale i celý svůj život.

Ahoj, jmenuji se Lucka. Pro změnu životního stylu jsem se rozhodla v březnu 2016, rok po prvním porodu. Chtěla jsem se naučit žít zdravě a vařit zdravá jídla pro malého syna, aby měl kvalitní start do života. Samozřejmě také shodit tu spoustu kil, která mi zůstala nejen po porodu, ale také po nezdravém životním stylu. Nikdy jsem totiž nebyla žádná "nitka". Prostě jsem usoudila, že sezení u televize a brečení se skleničkou vína u zrcadla, bylo dost :)

Začátky nebyly jednoduché, po pravdě jsem vůbec netušila, jak se do toho pustit. Musela jsem si toho hodně nastudovat a vyzkoušet, abych našla tu správnou cestu. Po půl roce jsem z 80ti kg byla na pro mě příjemných 65ti. Co je ale hlavní, naučila jsem se zdravě stravovat, najednou jsem měla spoustu energie a úplně jiný přístup k životu.

Zdravý životní styl mě začal neskutečně bavit, ty časy, kdy jsem seděla na gauči s miskou chipsů, litovala se a mračila na celý svět byly najednou pryč, stejně jako ty nevzhledné tukové polštářky.

Jednou jsem nasdílela svou proměnu do nějaké skupiny na Facebooku, měla obrovský ohlas. Spousta holek se ptalo, jak se mi to podařilo. Zjistila jsem, že hodně žen a maminek řeší problémy s váhou a vůbec neví, co s tím. Rozhodla jsem se tedy jim trochu pomoci a začít psát články s mými zkušenostmi a radami pro ostatní. Mnoho lidí totiž zkouší různé nezdravé diety, preparáty a trápí se hladovkami, místo aby zhubnuli zdravě a hlavně trvale. Chtěla jsem jim tedy ukázat jednoduchou a zdravou cestu bez omezování a zbytečného stresu. Tak také vznikl název tohoto webu FitNoStress :)

Časem jsem svou snahu chtěla posunout dál, začalo mi chodit spoustu žádostí o poradenství a jídelníčky, takže jsem si udělala kurz výživové poradkyně. Musím říct, že je skvělý pocit pomoci někomu shodit nějaké to kilo a cítit se lépe. Je úžasné pozorovat ty změny, kterými pak člověk projde, nejen fyzické, ale hlavně i psychické. Více sebevědomí, dobré nálady, méně stresu a hlavně pozitivní přístup k životu.

V současné době jsem po druhém porodu, tentokrát mám doma krásnou, zdravou, ale velmi náročnou holčičku. Bohužel, tahle malá kráska nebylo to jediné, co mi po porodu zůstalo. Vzhledem k ne úplně dobrému průběhu těhotenství mi na váze naskočilo neskutečných 30 kg navíc, takže jsem se jen o chlup vyhnula rovnému metráku. Nedalo se dělat nic jiného, než se do celé hubnoucí akce pustit zase od začátku. Jestli myslíte, že je to tentorkát jednodušší, tak bohužel ne. Sice už vím, jak jít na věc, ale ne, jak jít na miminko, které nikdy nespí, je hrozně moc akční a velmi hlasitě se projevuje (mírně řečeno :)).

Začala jsem dva měsíce po porodu, po roce mám třicet pět kilo dole. Nebudu tvrdit, že je to jednoduché, je to boj, ale ta 60ka na váze mě opravdu těší. Nechci to zakřiknout, ale mám pocit, že tentokrát ta forma bude ještě lepší než poprvé, věřím tomu, a jdu si za tím!

Každý den vídám příspěvky žen, které jsou nešťastné ze svojí postavy, myslí si, že ony nikdy nezhubnou, že aby to šlo, musí se omezovat v jídle, vařit pro sebe něco speciálního nebo platit tisíce za různé preparáty. Tak to ale vůbec není, změna životního stylu a shazování kil je úžasná investice do budoucnosti. Nejen vaší, ale také celé vaší rodiny. Nikdy není pozdě začít a neexistuje naprosto žádný důvod, proč by se dosáhnout krásné postavy nepodařilo zrovna vám. Takže s chutí do toho, mrkněte na mé články, inspirujte se, rozhodněte se, a začněte ještě dnes. Pro vás, vaše děti, vaše zdraví a pro své nové krásnější a štíhlejší já. Dokázat to může opravdu každý :)


Pokud máte nějaké dotazy, chcete poradit nebo nevíte, jak začít, můžete mě kontaktovat.