12 weeks workout plan 4

12ti týdenní program 2024 od Heather Robertson

Je tu start nového roku a tak nám už tradičně Heather Robertson nabízí nový tří měsíční cvičební plán. 

Videa zatím nejsou k dispozici, budou nahrávána postupně až před jejich odcvičením, ale už se objevily informace, na co se v něm můžeme těšit. 

Pokud už jste cvičili některý z předešlých HR 12WEEK programů, tak už budete trochu vědět, co čekat. Schéma totiž bude stejné jako v nich. Takže cvičit budeme 5x týdně, dva dny bude pauza. Videa budou vždy úplně zbrusu nová, nebudou se opakovat. Takže se každý den můžete těšit na něco úplně nového. 

Jestli vás zajímají informace o předchozích programech, můžete mrknout sem, kde jsem o nich po odcvičení napsala více spolu s mými dojmy a výsledky:

Všechna videa obsahují na začátku rozehřátí a na konci protažení. Stačí tedy pouze zapnout a cvičit.  Časově budou workouty trvat kolem půl hodiny - 35-45 minut (přesnou časovou náročnost zatím nevím, videa ještě nejsou k dispozici). Ale troufám si říct, že časově je to zvládnutelné prakticky pro každého.

Pro zdárné cvičení budete krom pevného odhodlání a síly vydržet potřebovat také činky (ideálně několik druhů - lehčí i těžší sady), pro úplné začátečníky postačí třeba pet lahve s vodou atp. Pak odporovou gumu (booty band - seženete na internetu či ve sportovních obchodech za pár korun), dále samozřejmě podložku na cvičení, pak yoga blok (nebo jinou podložku na vyvýšení, často se používají knížky, stolička atp.) a případně zátěží na kotníky, ale nejsou nutné. 

A pro koho je tento program vhodný? Dle Heather naprosto pro každého. U workoutů bodou ukázány i low-impact modifikace (takže prostě jednodušší verze pro začátečníky). Za mě si ale myslím, že pokud jste úplný začátečník, bude na vás cvičení 5x týdně prostě moc. Doporučila bych tedy začít tím, že si zacvičíte třeba 2x-3x týdně, abyste se zbytečně nezničili hned první týden a další dva nemuseli odpočívat. Přizpůsobte si tedy program podle sebe - jak možnosti závaží (co na vás bude moc si klidně odjeďte jen s vlastní vahou) a četnost videí volte podle toho, jakou máte kondici. 

Program startuje 8. ledna a přesně tak si ho zacvičíme i my v naší skupině. Pokud máte zájem se přidat, můžete jít do toho s námi. 

Co zatím víme o programu?

- bude to 60 úplně nových workoutů

- budou zaměřeny nejen na redukci tuků a na posilování, ale také na zvýšení mobility, dočkáme se i pilates workoutů

- jak už jsem psala, bude to 5 cvičení na týden s tím, že dva dny máte pauzu (ideálně aktivní odpočinek ne úplně válení na gauči s chipsy pokud chcete z programu získat co nejvíc)

- délka každého workoutu 35 - 45 minut (včetně rozehřátí před a protažení po)

- budou zde ukázány i low impact verze pro začátečníky (což jsou většinou verze bez skákání pro ty, kdo mají případné problémy s koleny a pohybovým aparátem)

- videa budou zveřejňována v 7 ráno, ale Heather není z Čech, takže my musíme připočítat časový posun :) My je budeme cvičit tak, jak má kdo časové možnosti, je to na vás :)

Cvičení v naší Facebookové skupině: 

Probíhá zcela jednoduše. Dám do ní příspěvek, kde najdete informace o tom, co a kdy cvičit. Vy pak už jen odcvičíte dané video a do komentáře k příspěvku napíšete, jak se vám líbilo. Plus si samozřejmě pročtete i dojmy dalších cvičících. To je taková motivace nebýt na to sám/sama a vydržet :)

VEŠKERÁ VIDEA BUDOU K DISPOZICI ZDARMA NA YOUTUBE.


JÍDELNÍČEK NA MÍRU

Pro ty nejlepší výsledky je samozřejmě potřeba ke cvičení přidat i ten správný jídelníček. Pokud si s ním sami nevíte rady, mám ještě na leden volná místa na jídelníčky na míru, informace najdete zde :) Do 8.1. zatím stíhám, takže můžete začít jak se správným jídelníčkem, tak rovnou i cvičením (jídelníček samozřejmě uzpůsobím tomu, že se vrhnete na tento program). 

V jídelníčku najdete vše, co potřebujete pro start zdravého a trvalého hubnutí. Takže doporučené potraviny, jejich gramáže přímo pro Vás na míru plus i kuchařku s jednoduchými recepty, které můžete vyzkoušet. 

Potraviny z jídelníčku seženete v klasických obchodech, pravděpodobně máte už teď většinu z nich doma, jen váháte, jaké množství je pro vás to správné a jak je nakombinovat, aby šlo hubnutí jako po másle. 

Pokud si nejste jistí tím, jak a co se stravou a celkově nevíte, jak se hnout, nabízím i nezávaznou konzultaci on-line nebo osobně v Liberci, kde spolu vše probereme a vymyslíme, co a jak.