Heather Robertson workout plan II.

20.03.2022

Cvičitelku Heather Robertson už ode mě asi znáte. S novým rokem odstartovala nový dvanácti týdenní program číslo 2. Co od něj očekávat, pro koho je vhodný? To jsem se vám rozhodla sepsat v tomto článku.

Na start musím napsat to, že tento program je více posilovací a méne cardio než ten předchozí (Workout program 1). Což pro někoho může být dobrá zpráva (třeba pro mě), ale ne každému to musí vyhovovat. Celkově zde najdete více posilování na celé tělo a méně "poskakovacích" cviků. Já jsem příznivcem posilování, kdy formujete postavu tuk směr sval, takže za mě palec nahoru.

Pro koho je program určen:

Vzhledem k tomu, že u skákacích a náročnějších cviků je možnost i "low impact" modifikace bez skákání, může ho vyzkoušet prakticky kdokoli. Pak už jde jen o to, jakou hmotnost činek k workoutům využijete nebo zda se obejdete úplně bez nich. Na druhou stranu si myslím, že tentokrát si přijdou na své i pokročilejší cvičenci, kteří s těžšími činkami a závažími dosáhnou vcelku plnohodnotného tréninku. Cvičení jsou pěkně rozložená po partiích, cviky i když většinou základní tak v různých zajímavých kombinacích. Takže bych se nebála program doporučit i středně a více pokročilým.

Co budete pro cvičení potřebovat

Program není náročný na pomůcky ani na prostor. Stačí vám nějaké zařízení s připojením k internetu, abyste mohli videa pohodlně sledovat, pak podložka, činky dle vaší zdatnosti (pet lahve pro začátečníky) plus mně se často hodily i odporové gumy a kettlebell.

Jak program probíhá

Cvičení je naplánované na dvanáct týdnů s tím, že každý týden vás čeká pět workoutů. Je jen na vás, jak si je v týdnu rozložíte. Na začátku každého videa si dáte krátké rozehřátí, a pak jdete na věc. Po cvičení se ještě protáhnete. Videa se délkou pohybují kolem 40 minut, což si myslím, že je časově přístupné prakticky pro každého.

Jaké cviky v programu najdete

Program je složen hlavně ze základních cviků na určité partie. Pokud jste zvyklí cvičit, většinu z nich v základu určitě znáte. Jestli ne, tak nejsou složité na pochopení. Pro začátečníky nebo mírně pokročilé bych doporučila předem omrknout video a cviky v něm obsažené, aby se ujistili, že je budou dělat správně a nebudou překvapeni. V dalších týdnech se cviky s malými obměnami opakují, takže je dobré je hned od začátku dělat správně a netápat. Opravdu se nejedná o nic extrémního, jen základy, které je ale dobré dodržovat a dělat správně.


STÁLE SE VÁM NEDAŘÍ ZHUBNOUT?

NECHTE SI SESTAVIT JÍDELNÍČEK NA MÍRU

  • se spoustou kombinací a možností
  • ze známých a běžně dostupných potravin
  • žádné zázračné přípravky a drastické diety
  • obsahuje i povídání o zdravém stravování, vaření, cvičení a motivaci
  • ebook receptů pro vaši inspiraci
  • a hlavně BEZ HLADOVĚNÍ

Jaké výsledky můžete po odcvičení programu očekávat

Vzhledem k tomu, že v programu je posilování jak na určité partie, tak i na celé tělo, tak se dočkáte pevnější postavy, posílení svalů a vzhledem k náročnosti i shozených kilogramů. Jde samozřejmě ale také o to, jak budete dodržovat stravování a jestli budete cvičit opravdu pravidelně a s plným odhodláním. 

Moje osobní zhodnocení programu

Celý program se mi líbil, já mám prostě posilování ráda. Za mě dá postavě a hlavně člověku víc než hodiny cardio tréninků. Takže já jsem byla spokojená. Je ale pravda, že ke konci už mi to přišlo hodně podobné, většina cviků se opakovala. Na druhou stranu mám ale pocit, že jsem si opravdu pořádně protáhla celé tělo, žádnou partii nepřetížila nebo naopak nevynechala a mám dobrý pocit z toho, že jsem to celé zvládla (nebo tedy do týdne zvládnu :)). Vzhledem k délce tréninků mi to pěkně vycházelo i časově, protože 40 minut "all in" i s protažením a rozcvičením je opravdu jen malá část dne a dá se to zvládnou jak s dětmi na krku nebo pak večer místo jednoho dílu oblíbeného seriálu. 

Celkově mám cvičení s Heather ráda, už jsem toho s ní odcvičila opravdu hodně, její videa jsou hezky a profesionálně natočená, vyhovuje mi i hudební doprovod a to, že se u toho nepovídá. Vím, že někdo to má rád, ale mě naopak výkřiky trenéra ať cvičím víc, dám pozor na tohle a tamto, prostě vyrušují od soustředění a takové té pohody u cvičení. 

Kdybych měla srovnat tento program a původní 12 weeks, tento je pro mě určitě lepší. První byl více cardio, přišel mi i znatelně jednodušší a docela brzy jsem se u něj začala nudit. Tento je zajímavější a takový výživnější.