Cvičení
Jaký pohyb zvolit a mé osobní zkušenosti se sportovními programy a aktivitami.

Focus T 25 je cvičební program od amerického fitness trenéra Shauna Thompsona, určený pro naši uspěchanou dobu, kdy má každý málo času. Videa jsou poskládaná formou HIIT (High Intensity Interval Training), proto s ním dokážete změnit vaši postavu a kondičku za pouhých 25 minut denně.

Fitness náramky, chytré hodinky, sporttestery, krokoměry a podobné pomůcky jsou v současnosti velmi oblíbené. Používají je jak sportovci, tak i ti, kdo chtějí žít zdravě a shodit nějaké to kilo. Jsou ale vůbec k něčemu dobré, vyplatí se si fitness náramek koupit nebo je to jen drahý módní doplněk?

Hlavní, co je třeba mít na paměti je, že nejdůležitější věc pro vaše úspěšné hubnutí je mít správně nastavené stravování. Jíst zdravě, dostatečně a vše potřebné. Pokud budete cvičit sebevíc, ale jíst špatně, tak se vysněné postavy prostě nedočkáte.

Hodně často narážím na otázky typu: "Jak zhubnu břicho?", "Mám tlusté nohy, co mám cvičit", "Jak sundat tuk ze zadku a zpevnit ho?" a podobné. Troufnu si říct, že každý z nás má nějaké problémové partie, se kterými by rád zatočil, a to ideálně hned. U žen to velmi často bývá právě bříško, takže doma do zblbnutí cvičí sedy-lehy,...

Dlouho jsme tu neměli žádné povídání o workoutech od Zuzky Light. Vzhledem k tomu, že se jistě spousta z vás po Vánocích pustila do zdravé stravy a cvičení, připravila jsem si pro vás povídání o jejím programu "na břicho".

O kardiu už určitě každý z vás slyšel, případně si i vyzkoušel nebo ho dlouhodobě provozuje. Proč? Protože je to oblíbený způsob, jak pálit tuky a podpořit své hubnoucí snahy. Je ale kardio opravdu k hubnutí vhodné a je při něm nutné si hlídat tepovou frekvenci tak, jak vám radí mnoho článků na internetu?

První měsíc se Zuzkou Light je zdárně za mnou. Bohužel jsem ho neodcvičila úplně přesně podle rozvrhu, a to z toho důvodu, že na mě v půlce skočil nějaký bacil. Po týdnu pauzy jsem to ale nevzdala a první měsíc dokončila.

Dnes bych vám ráda sepsala své dojmy se cvičebním programem Insanity Max 30 od amerického fitness trenéra Shauna Thompsona. Minule jsem vám již představila jeho program Focus T25, který je vhodný spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Max 30 doporučím těm, kteří jsou už na pohyb zvyklí, cvičí pravidelně nebo již jeho prvním programem Focus T25...