Cvičíme se Shaunem T - Shaun Week: Insane Focus

28.07.2017
Shaun T. - Shaun Week: Insane Focus
Shaun T. - Shaun Week: Insane Focus

Tentokrát jsem si pro vás připravila report o novém programu Shauna Thompsona - Shaun Week: Insane Focus.


Změna oproti předešlým recenzím na Focus T25 a Insanity Max 30 je v tom, že program ještě nemám odcvičený, začínám v pondělí a každý den vám napíšu své dojmy a něco o workoutu pro ten daný den.

Tento program je vlastně takový mix programů předchozích. Najdete tu cardio, posilování s činkami, jeden den se zaměříte na ABS a dočkáte se také Speedu 4.0 (kdo už má zkušenost se Speedem 1, 2 a hlavně 3, tak se asi zděsil stejně jako já).

Pro začátek budete potřebovat klasicky ručník, vodu, a činky (expandér), co a kdy najdete napsané u každého videa. Jak je u Shauna zvykem, je tu i jednodušší (neskákací) verze, při které tentokrát paní používá židli, což je vcelku zajímavé.

Čeká na vás skupina cvičících (je jich rovnou šest), kteří jdou do toho s vámi. Někdo má dobrou kondičku, někdo evidentně trpí, jistě si najdete někoho, kdo vám bude sympatický.  

Pojďme se podívat, jaké workouty nás čekají. Jejich délka je 27- 43 minut, což mi přijde vcelku rozumné. Milé je, že na začátku každého si můžete přečíst Shaunův motivační citát. O videích se dnes rozepisovat nebudu, to až příští týden, kdy si je "odmakám". Ono totiž od pohledu se vše může zdát jiné, než jaké to je pak na vlastní kůži.

Videa:

  1. Insane Basics

  2. Pure Cardio 2

  3. Insane Weights

  4. 25 ABS

  5. Ripsanity

  6. Speed 4.0

  7. Dig Deep

Já si zkusím těchto sedm videí na týden, samozřejmě ale existuje i kalendář, který je nastavený na celý měsíc.

Recenze jednotlivých workoutů naleznete už teď ve článku Shaun Week - Workouty. 

Moje reporty naleznete také v mých facebookových skupinách:

Prosím, nepište mi, kde se dá program stáhnout, nejen, že na takové dotazy odpovídat nemůžu, ale ani to nevím. Kdo bude chtít, určitě si k němu cestu najde :)

Pokud chcete ke cvičení přidat i správnou stravu, ráda vám poradím :)


Kam dál?

Trápí vás vypouklé břicho, kterého se vám stále nedaří zbavit? Nemusí to být jen vašimi špatnými stravovacími návyky nebo nedostatkem cvičení. Problém je v tomto případě často trochu někde jinde, a to v ochablých hlubokých břišních svalech a slabém hlubokém stabilizačním systému vašeho těla. O těchto svalech se moc nemluví, řada lidí o nich vlastně...

V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Diastáza - rozestup břišních svalů. Hodně se o ní mluví v souvislosti s porodem, ale nemusí být způsobená jenom jím. Mohou ji mít také muži, děti nebo ženy, které nikdy nerodily. I když se o ní v poslední době začíná více mluvit a hodně žen ji začíná řešit, je i mnoho těch, kdo o ní nemá vůbec tušení a...