Jillian Michaels 6 week six-pack: vzhůru do plavek.

13.04.2018

Léto se blíží, a vy plánujete pěkně vytvarovat břišní svaly, aby bylo co ukazovat na pláži? Dnes tu pro vás mám typ na cvičební program, u kterého dáte břišákům pořádně zabrat.

6W6P je program, který je, jak už název napovídá, koncipovaný do šesti týdnů, během kterých se máte dopracovat ke svému vysněnému bříšku. Skládá se ze dvou třiceti minutových videí (plus zahřátí a závěrečné protahování), která cvičíte vlastně pořád dokola. Tři týdny první úroveň, další tři týdny druhou. Idea je jasná, budete prostě cvičit pořád, a stále to samé dokola jeden měsíc, a pak druhé video druhý měsíc.

V tom je ale samozřejmě hned několik úskalí. Pokud si nebudete dělat volné dny, nebude mít tělo čas na regeneraci, což je špatně. Pak není dobré, cvičit stále dokola tu samou partii, vždy byste měli partie střídat, abyste procvičili celé tělo. A poslední, a pro mnoho lidí velký kámen úrazu je, že vás to hodně rychle přestane bavit. Proto, jestli chcete potrénovat bříško, můžete tato videa začlenit do svého obvyklého tréninku, třeba dvakrát týdně. Nebojte, výsledky budou také, a nebudete zbytečně přetěžovat jednu část těla.

Teď ale k samotným workoutům.

Co budete potřebovat:

cvičící podložku, případně nějakou deku a jednu činku dle vašeho výběru (pokud jste méně trénovaní, můžete cvičit i bez závaží). Jestli činku nevlastníte, tak si třeba naplňte pet lahev vodou.

Kolik času si vyčlenit:

jak už jsem psala, cvičení vám zabere půl hodinky, plus protahování a rozehřátí, takže nějakých 35 minut.

Pro koho je cvičení vhodné:

asi bych ho nedoporučovala začínajícím cvičencům ani těm s vyšší váhou, je určené spíše pro mírně pokročilé, kteří už mají jisté základy, kondičku a ví, co a jak. Vyzkoušet ho mohou i pokročilí, stačí si na cvičení přibrat trochu těžší činku. V tomhle mě Jillian ve videu trochu rozesmála, protože si tam pořád svojí činkou pohazuje, takže nepředpokládám, že by cvičila s 3 nebo 5 kg jako jsem to zkoušela já, ale opravdu počítá s tím, že si přiberete nějakou opravdu lehoučkou jen tak pro parádu.

Ještě doplním, že videa jsou v angličtině, ale myslím, že když se na ně předem podíváte, rychle pochopíte, co a jak, i když nejste moc jazykově vybavení.


Výživové poradenství pro zdravé a trvalé hubnutí. Jsem certifikovaná výživová poradkyně a ráda vám pomohu dosáhnout vaší vysněné postavy.


V prvním i druhém videu s Jillian cvičí dvě její kamarádky. Jedna ukazuje jednodušší verzi, ta druhá složitější, sama Jill cvičí takový střed. Vyberte si, co vám bude více vyhovovat, klidně obtížnost střídejte. U jednoduché verze se v prvním videu obejdete bez činky, na druhé video si připravte nějaké závaží i pro tuto verzi. Pro začátek stačí třeba právě pet lahev s vodou.

Level 1

Obě videa mají podobný průběh. Nejdříve se trochu zahřejete a pak jdete na věc. V první části cvičíte nejdříve s činkou ve stoje, a pak si užijete spoustu cviků na zemi. Posilování je prokládáno cardio cviky, abyste zůstali pořádně nastartovaní. Po čtvrt hodince máte první kolo odcvičeno. Ale moc se neradujte, jde se na kolo druhé, což je prakticky to samé, co jste dělali teď, jen ve vyšším tempu. Na konec se protáhnete, a máte hotovo.

Level 2

Tento workout je koncipovaný podobně, ale už je zaměřený více na zapojení celého těla a na cardio. Posilování na zemi si už moc neužijete. Na druhou stranu činku v ruce budete mít skoro pořád.

Protahování na konci mi přijde docela nedostatečné, doporučuji si vyhradit nějaký čas, a na protažení si dát záležet, jinak by se vám mohlo stát, že druhý den padnete s tím, že vás všechno hrozně bolí, a na celé cvičení se hned na startu vykašlete.

Myslím, že obě videa stojí za vyzkoušení, nezapotí se vám jen bříško, ale spolu s ním procvičíte i zbytek těla. Cviky jsou vcelku nápadité, neopakují se do zblbnutí, takže se při cvičení nenudíte. Určitě stojí za to na videa mrknout už jen právě pro inspiraci všemožných ABS cviků.

Zase jeden závěrečný postřeh. Ke krásnému bříšku se dopracujete jen správnou stravou. Cvičení je sice fajn, a může vám pomoci, ale bez toho, abyste správně jedli, a zbavili se tuku na něm, prostě nikdy nebude takové, jako byste chtěli. Takže dostatečně a zdravě jezte, pěkně si zacvičte, a do léta to máte v kapse :)

Přeji vám hodně zdaru ve cvičení a honbou za krásným bříškem.


Další články, které by vás mohly zajímat:

Všimla jsem si, že mnoho lidí svádí svůj neúspěch s hubnutím na to, že jsou jednoduše zavodnění. Proto prvním krokem, který ve své hubnoucí snaze podniknou, je úprk do lékárny pro nějaký zázračný odvodňující preparát nebo detoxikační kůru. Vždyť přeci, když se odvodním, tak zhubnu. Za ta kila navíc nemůže to, že se jen válím na gauči a jím samé...

Začalo nám svítit sluníčko, blíží se to hezké období, kdy se budeme moci procházet jen v krátkých kalhotách, šatech nebo prostě v plavkách po pláži. To je super, nás všechny to určitě těší. Co ale docela dost z nás netěší je to, že tam ukážeme třeba nějakou tu "pneumatiku" kolem pasu a další drobné nedostatky, které bychom si raději nechali...

Rozhodli jste se začít s kalorickými tabulkami. Vše pečlivě zadáváte, hlídáte si, co jíte, ale efekt nula. Máte chuť se na to vykašlat, tohle na vás asi prostě nefunguje. Než se s tím rozhodnete definitivně seknout, mrkněte, zda neděláte jednu z nejčastějších chyb.