Zuzka Light: ZCUT SIX-PACK Power ABS

02.02.2018

Dlouho jsme tu neměli žádné povídání o workoutech od Zuzky Light. Vzhledem k tomu, že se jistě spousta z vás po Vánocích pustila do zdravé stravy a cvičení, připravila jsem si pro vás povídání o jejím programu "na břicho".

Ještě než se vrhneme přímo na informace o programu, chtěla bych připomenout jednu důležitou věc. Cvičením břicha prostě břicho nezhubnete. Vždy záleží na tom, správně jíst, a mít vyšší výdej než příjem. Proto tak často narazíte na tvrzení, že "břicho se dělá v kuchyni". Bohužel si nemůžeme vybrat, kde naše tělo tuky zredukuje nejdřív, a kde mu to naopak bude trvat déle. Ano, tipujete správně, vaše nenáviděné, prokleté problémové partie dost možná půjdou dolů až jako poslední. To nás ale nezastaví!

Tím vás samozřejmě nechci zrazovat od toho, zacvičit si občas nějaký ABS workout. Obzvlášť s těmito dvěma od Zuzky, které jsou formou intervalového tréninku, budete spalovat pořádně a taky dost dlouho, takže, jak jsem psala výše, zvýšíte výdej a se správným stravováním půjdou tuky hezky dolů. Takže hurá do toho! 

Program obsahuje dvě tréninková videa a warm-up. My se ale zaměříme přímo na workouty, abyste věděli, na co se v nich můžete těšit.


Vše co potřebuješ vědět a znát k úspěšnému hubnutí plus neomezené poradenství certifikované výživové poradkyně.


Jak dlouhá jsou videa?

Cca 20-25 minut, ale opravdu celou dobu makáte, žádné povídání a flákání.

Pro koho jsou workouty vhodné?

Spíše pro pokročilé, myslím, že na začátečníky by to mohlo být moc. Ale to neznamená, že si je nemohou vyzkoušet, a dělat si třeba větší pauzy či použít lehčí (žádné) činky a tak podobně.

Jak a kdy si je zacvičit?

Na tento program není žádný kalendář, zacvičte si je, když prostě budete mít náladu, dát si pořádnou ABS makačku. Zařaďte je do svého cvičebního programu podle libosti. Vždy s ohledem na to, abyste nezanedbali jiné partie a procvičili celé tělo. Opravdu je zbytečné (a dokonce i nezdravé) jet třeba týden jen břicho v touze mít už konečně tu valchu.

Co budete potřebovat?

Karimatku, pití, ručník, pro druhé video i činky dle vlastního uvážení a hlavně pořádné odhodlání, protože, jak už jsem zmínila, není to žádné válendo.

Zuzka Light Six Pack ABS Workout 1 

V tomto videu vás čekají dva okruhy cvičení, každý s šesti cviky. Nejdříve si dáte dvakrát první, pak dvakrát druhý. Jak už jsem psala, méně zdatní cvičenci si klidně můžou dát jen jeden od každého nebo nakombinovat, jak jim to bude příjemné.

Vzhledem k tomu, že se jedná o intervalový trénink, tak si vždy zamakáte 45 sekund, 15 sekund pauza. Na obrazovce vám k tomu poběží odpočet, ale doporučuji se na něj moc nekoukat, protože i těch 45 sekund umí být nekonečných :)

První okruh mi přišel jednodušší, druhý docela náročný, ale to už si musíte vyzkoušet sami. Cviky se střídají a neopakují, takže nudit se určitě nebudete.

Zuzka Light Six pack ABS Workout 2

Druhé video je ještě náročnější než to první, a to zejména proto, že vezmeme do rukou činky a hlavně místo 45ti sekund si zacvičíme každý cvik celou minutu s minimální pauzou, tedy spíše jen s pauzou na to, začít cvik další.

Tentokrát zde najdete dvakrát pět cviků, ze kterých většina je opravdu náročných a pekelných. Nestyďte se, pokud zvládnete jen část nebo si některé ulehčíte tím, že činky odložíte. Časem můžete přidávat na intenzitě a uvidíte, že workout zvládnete celý (nebudu ale psát, že bez námahy a jednoduše, i na Zuzce je vidět, že jí dává zabrat).

Videa jsou natočená v příjemném prostředí, hudba, obzvlášť u druhého videa, se mi moc líbila. Je taková jakoby oddychová, jako, že se nic neděje, takže i ty velmi náročné cviky my u ní přišly "pohodové". Víc asi není potřeba psát, lepší přeci je, si to vyzkoušet, nebo se na videa alespoň podívat a pochytit inspiraci pro vaše domácí cvičení.

Klasicky z jasných důvodů nebudu psát, kde můžete videa ulovit, ale pokud je budete chtít, dají se lehce sehnat. Určitě jednodušeji než je pak odvičit :)

 Tak přeji mnoho radosti při cvičení a skvělé výsledky!


Kam dál?

V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Trápí vás vypouklé břicho, kterého se vám stále nedaří zbavit? Nemusí to být jen vašimi špatnými stravovacími návyky nebo nedostatkem cvičení. Problém je v tomto případě často trochu někde jinde, a to v ochablých hlubokých břišních svalech a slabém hlubokém stabilizačním systému vašeho těla. O těchto svalech se moc nemluví, řada lidí o nich vlastně...

Diastáza - rozestup břišních svalů. Hodně se o ní mluví v souvislosti s porodem, ale nemusí být způsobená jenom jím. Mohou ji mít také muži, děti nebo ženy, které nikdy nerodily. I když se o ní v poslední době začíná více mluvit a hodně žen ji začíná řešit, je i mnoho těch, kdo o ní nemá vůbec tušení a...