Ty to prostě zvládneš a zhubneš!

03.05.2018

Často od žen slýchám, že nemohou hubnout a vypadat pěkně, protože na to prostě není čas a stejně je to zbytečné. Musí chodit do práce, starat se o domácnost, manžela a děti. Nemohou cvičit, protože je třeba vyprat, umýt nádobí, uvařit a věnovat čas rodině. Proto se mnoho z nás smíří s kily navíc, únavou, nevyspáním, umaštěnými vlasy a večer prostě "padneme na hubu" s výčitkami nad tím, jak vypadáme a lítostí, jak nic nefunguje a nemá cenu. Zkusme to ale vzít z té druhé strany. Místo toho, proč to nejde, se zaměřit na to, proč to jde a vlastně i jít musí a jak si to zjednodušit.

Také jsem si tím prošla, začínala jsem s velkým pupkem, nulovou kondicí a hroznými stravovacími návyky, plus malým miminkem a upracovaným manželem na krku. Toto nejsou jen "smyšlené řečičky". Já jsem to zvládla a věřím, že to zvládneš i TY. Ale nejdřív tomu a hlavně sobě musíš začít věřit!

Pokud si chceš přečíst celý můj příběh, najdeš ho tady.

Aby se Ti lépe začínalo, podělím se s Tebou o pár rad a zamyšlení pro Tvůj zdárný začátek, která mně osobně nejvíce pomohla.

Vař zdravě pro celou rodinu.

To, že se rozhodneš hubnout a jíst zdravě neznamená, že musíš vařit rozdílně pro sebe a rodinu. Také není nutné vařit úplně jiná jídla než jste zvyklí. Stačí nahradit některé suroviny, které nejsou pro hubnutí a zdraví vhodné, těmi zdravějšími a prospěšnějšími. Například polévky a omáčky nezahušťovat bílou moukou ale syrovou bramborou, hraškou, celozrnnou moukou či jednoduše přidat více zeleniny. Bílé rohlíky vyměnit za celozrnné, chléb z obyčejného pšeničného za žitný a tak podobně. Takže si můžete o víkendu dát oblíbenou sekanou nebo si pochutnat na bramborovém salátu s řízkem, a to bez výčitek, že Ti po těchto dobrotách naroste břicho.

Tímto nepomůžeš jen svému hubnutí, ale také celé rodině, aby byla zdravější a jedla kvalitně.Přidej pohyb v rámci své klasické denní aktivity.


Že se při zdravém stravování vyplatí přidat i pohybovou aktivitu je dobře známé. Neznamená to však, že musíš začít chodit do posilovny nebo denně hodinu běhat. Co takhle jít do práce pěšky. Místo jezdění výtahem si vždy vyjít schody. Uvidíš, že i Tvé děti a manžel místo víkendového koukání na televizi ocení rodinný výlet či vyjížďku na kole. Podíváte se na pěkná místa, strávíte čas společně a ještě ke všemu budeš mít dobrý pocit, že jsi na sobě trochu "zamakala".

Takto si užiješ čas s rodinou a ještě k tomu podpoříš svou hubnoucí snahu.


Udělej si čas jen sama na sebe.


Ty si to prostě zasloužíš. Že je třeba vyndat myčku, vytřít podlahu a sundat prádlo. Jo, to je, a hlavně pořád i bude. Vezmi to ale z jiného úhlu. Když si ušetříš trochu času jen na sebe, například na nějaké to cvičení, kvalitní spánek či kadeřnici, tak uvidíš, že budeš spokojenější a mít více energie i na běžné denní aktivity. Někdy je prostě potřeba být trochu sobecká. O rodinu a děti se budeš starat celý život, ale zdraví máš na to jen jedno, proto je důležité o něj pečovat. Nejen dobrým jídlem a cvičením, ale také odpočinkem a psychickou pohodou. Rodina to bez Tebe tu chvíli zvládne a určitě ocení, že nebudeš tolik vystresovaná, ale naopak výkonnější.

Pokud budeš v dobré náladě Ty, tak i Tvá rodina.


Zahrň do své hubnoucí snahy i blízké okolí.

Vše jde hned lépe, pokud v tom nejsi sama. K hubnutí není potřeba vynechat rodinné oslavy, aby Tě nelákaly chlebíčky nebo si tam s sebou nosit salát. Svěř se svému okolí, pro co ses rozhodla a čeho chceš dosáhnout. Určitě se nesetkáš s výsměchem, ale naopak s obdivem. Pokud uvidí, jak Ti na tom záleží a že do toho dáváš, co můžeš, určitě Ti nebudou pod nos cpát majonézové chlebíčky nebo Ti kolegyně z práce nebudou nosit dortíky. Naopak Tě podpoří a celá akce pro Tebe tím pádem bude jednodušší.

Hubnutí jde prostě lépe, když v tom nejsi sama, uvidíš, že Tě podpoří i ti, u kterých bys to nečekala.


Změň své myšlení.

Určitě už jsi slyšela, že "hubnutí je v hlavě". To si samozřejmě každá z nás může vyložit po svém. Pravdou je, že psychika je pro hubnutí stejně důležitá jako třeba správná strava a cvičení. Pokud do toho půjdeš s tím, že na to nemáš, že to nejde nebo že to stejně vzdáš, stejně jako už tolikrát, tak to prostě fungovat nebude a ani nemůže.

Uvědom si, že:

Ty si zasloužíš být štíhlá, krásná a zdravá.

Jen Ty jsi správcem svého času.

Zhubnout můžeš také jen Ty, nikdo jiný za tebe cvičit a jíst zdravě nebude.

A hlavně právě Ty jsi ten člověk, co to dokáže.

Co se v těchto větách opakuje? Slovo "TY" protože opravdu jen Ty jsi ta, na které záleží. Je jedno, kolikrát jsi už hubla a vzdala to, stejně tak jako názory těch, kdo tvrdí, že je zbytečné vůbec začínat. Celé je to jen o Tobě.

Ty to zvládneš. Nastav si to takto ve své hlavě a začni. Začni teď hned.

Ne od pondělí, příštího měsíce nebo po novém roce. Prostě jdi do toho naplno a hlavně s plným přesvědčením, že TY TO ZVLÁDNEŠ. Žádné pochyby ani výmluvy.

Přeji Ti hodně štěstí :)

Pokud máš nějaké otázky, nevíš jak začít, co změnit, potřebuješ poradit či motivovat, případně bys měla zájem o mé služby výživového poradce, neváhej mi napsat, jsem tu pro Tebe.


Kam dál?

Vyřazení pečiva z jídelníčku je jedním z prvních kroků, které většina lidí, kteří se snaží zhubnout, podnikne. Věděli jste, že to ale vůbec není nutné? Že i při hubnutí si můžete dát křupavý rohlík nebo dobrou bábovku k odpolední kávě? Pojďme se dnes tedy podívat na to, jak to s pečivem opravdu je.

Jíte zdravě, zmenšili jste porce, jíte z malého talířku a k večeři už jen zeleninu, ale nic se neděje. Ještě tedy pro jistotu přestanete jíst pečivo a koupíte nějaké tabletky, které spalují tuk. Pořád nic. Zkoušíte zadávat do kalorických tabulek, hlídáte vše co sníte, přidáte na cvičení a váha najednou ještě vyleze nahoru. Už máte pocit, že...

První věc, která každého na startu hubnutí zajímá, případně by zajímat měla, je jak si správně poskládat jídelníček. Pro vaši inspiraci jsem se tedy rozhodla sepsat takový malý zjednodušený návod. Je jasné, že každý máme jiné zvyklosti, chutě a preferujeme jiné potraviny. Berte to proto opravdu jen jako takovou inspiraci, jestli jste v hubnutí a...

Chceš být pravidelně informovaná o nových článcích, receptech a cvičeních? Přihlaš se k odběru novinek z mého webu.