12 weeks workout plan 3

12ti týdenní program 2023 od Heather Robertson

Jako každý rok nám na jeho startu Heather Robertson nabízí nový tří měsíční cvičební plán. 

Videa zatím nejsou k dispozici, budou nahrávána postupně až před jejich odcvičením, ale už se objevily informace, na co se v něm můžeme těšit. 

Pokud už jste cvičili některý z předešlých HR 12WEEK programů, tak už budete trochu vědět, co čekat. Schéma totiž bude stejné jako v nich. Takže cvičit budeme 5x týdně, dva dny bude pauza. Videa budou vždy úplně zbrusu nová, nebudou se opakovat. Takže se každý den můžete těšit na něco úplně nového. 

Jestli vás zajímají informace o předchozích programech, můžete mrknout sem, kde jsem o nich po odcvičení napsala více spolu s mými dojmy a výsledky:

Všechna videa obsahují na začátku rozehřátí a na konci protažení. Stačí tedy pouze zapnout a cvičit, nic víc... ale také nic míň. Ideální je opravdu odjet celé video (dle vašich schopností). Časově budou workouty trvat 35-45 minut (krom posledních týdnů, kdy jsou v plánu i dvě hodinová). Takže myslím, že časově je to zvládnutelné prakticky pro každého.

Každý týden v programu najdete video typu "metcon" - takže cardio na podpoření vaší kondice, dále také jedno video na mobilitu. Zbylá tři jsou zaměřená na určité partie, jejich procvičení a posílení, ale jak je u Heather zvykem, najdete v nich i HIIT cardio. 

Pro zdárné cvičení budete krom pevného odhodlání a síly vydržet potřebovat také činky (ideálně několik druhů - lehčí i těžší sady), pak odporovou gumu (booty band), dále samozřejmě podložku na cvičení. Pokud máte, budou se vám hodit i jóga bloky, ale můžete je jednoduše nahradit třeba stoličkou či čímkoli, co vám bude vyhovovat. 

A pro koho je tento program vhodný? Dle Heather naprosto pro každého. U workoutů bodou ukázány i low-impact modifikace (takže prostě jednodušší verze pro začátečníky). Za mě si ale myslím, že pokud jste úplný začátečník, bude na vás cvičení 5x týdně prostě moc. Doporučila bych tedy začít tím, že si zacvičíte třeba 2x-3x týdně, abyste se zbytečně nezničili hned první týden a další dva dny nemuseli odpočívat. Přizpůsobte si tedy program podle sebe - jak možnosti závaží (co na vás bude moc si klidně odjeďte jen s vlastní vahou) a četnost videí volte podle toho, jakou máte kondici. 

Program startuje 2. ledna a přesně tak si ho zacvičíme i my v naší skupině. Pokud máte zájem se přidat, můžete jít do toho s námi. 

VEŠKERÁ VIDEA BUDOU K DISPOZICI ZDARMA NA YOUTUBE.


JÍDELNÍČEK NA MÍRU

A pokud byste pro ty nejlepší výsledky chtěli ke cvičení přidat i ten správný jídelníček, mám ještě na leden volná místa na jídelníčky na míru, stačí mě kontaktovat :)

V jídelníčku najdete vše, co potřebujete pro start zdravého a trvalého hubnutí. Takže doporučené potraviny, jejich gramáže přímo pro Vás na míru plus i kuchařku s jednoduchými recepty, které můžete vyzkoušet. 

Potraviny z jídelníčku seženete v klasických obchodech, pravděpodobně máte už teď většinu z nich doma, jen váháte, jaké množství je pro vás to správné a jak je nakombinovat, aby šlo hubnutí jako po másle.