10 důvodů, proč jíst zdravě: Stojí to za to, začněte ještě dnes!

10.05.2020

Už delší dobu přemýšlíte, že začnete jíst lépe a zdravěji. Chcete shodit přebytečná kila, vypadat lépe, ale pořád nemůžete najít ty správné důvody, které by vás přesvědčily? Mám pro vás deset bonusů, které vám zdravá strava nabízí. Třeba vás některý z nich namotivuje, a vy konečně odstartujete svou cestu za krásnějším Já.

1. ÚBYTEK TUKŮ, ÚSPĚŠNÉ HUBNUTÍ

Věděli jste, že při hubnutí nehraje největší roli pohyb, ale strava? Říká se, že cca 80% úspěchu při shazování přebytečných kil je právě ona, a jen 20% cvičení. Pokud správně vyladíte jídelníček, můžete dokonce hubnout i bez cvičení. A to už stojí za to se trochu vyhecovat a začít jíst lépe.


2. ZMĚNA POSTAVY

Už jen tím, že do jídelníčku zařadíte zdravější potraviny a začnete pít místo sladkých limonád obyčejnou vodu, brzy uvidíte na svém těle pozitivní změny. Můžete se těšit na to, že se vám "vyfoukne" bříško, jak opticky, tak i pocitově. Dále se pomalu zbavíte otoků a pocitu těžkých nohou.


3. KRÁSNĚJŠÍ PLEŤ, MLADISTVĚJŠÍ VZHLED

Dalším bonusem správného stravování je pročištění organizmu i navenek. Vaše pleť se vyčistí a vypne, bude vypadat mladistvěji. Spolu se správným pitným režimem začne mizet i celulitida, a v mnoha případech dochází ke zlepšení a dokonce i vymizení ekzémů, kterých jste už roky různými mastičkami nemohli zbavit. Ne, opravdu na to není nutný nějaký speciální detox, založený na tom, že celý týden jíte jen červenou řepu nebo pro jistotu nic. Stačí jen zvolit kvalitní zdravé potraviny a máte vyhráno.


4. KVALITNĚJŠÍ VLASY A NEHTY

Ano, i kvalita vlasů souvisí s tím, co jíte. Pokud bude mít vaše tělo dostatek živin, zaznamenáte nejen pevnější vlasy, hustější hřívu, ale také lepší kvalitu nehtů. Nehty i vlasy se budou méně lámat, lépe růst a krásně se lesknout.


5. ZPOMALENÍ STÁRNUTÍ

Díky antioxidantům v ovoci, zelenině a dalších zdravých potravinách nejen, že budete vypadat zdravější, krásnější, ale také mladší. Do budoucna také bojují proti působení volných radikálů, které díky poškozování buněk způsobují rychlejší stárnutí. To určitě oceníme obzvlášť my ženy, kterým každá vráska navíc udělá dvě další. Ani investice do krémů za tisíce vás bohužel nespasí, pokud si pravidelně tělo zaneřádíte nezdravým jídlem.


STÁLE SE VÁM NEDAŘÍ ZHUBNOUT?

NECHTE SI SESTAVIT JÍDELNÍČEK NA MÍRU

  • se spoustou kombinací a možností
  • můžete vařit stejně pro celou rodinu z oblíbených receptů
  • ze známých a běžně dostupných potravin
  • žádné zázračné přípravky a drastické diety
  • a hlavně BEZ HLADOVĚNÍ

6. KONEC MIGRÉNY A NESPAVOSTI

Bolesti hlavy a nespavost jsou často, mimo jiné, způsobené nekvalitní stravou a nedostatečným pitným režimem. Se správně nastaveným jídelníčkem se tedy obou těchto nepříjemností můžete zbavit nebo je alespoň znatelně omezit. Že se vám tomu nechce věřit? Už "obyčejný" pitný režim, kdy si budete hlídat, kolik tekutin vypijete, a vynecháte sladké chemické limonády, vám může hodně pomoci, vyzkoušejte to na vlastní kůži.

7. MÉNĚ ÚNAVY

I to, že se často cítíte unavení a absolutně bez síly, může být způsobeno, krom okolních vlivů, také špatnou stravou. Už za krátký čas po tom, co se rozhodnete jíst lépe, pocítíte příval energie a méně únavy. Tělo se totiž nebude muset prát s nezdravými potravinami a díky dostatku živin a vitamínů bude mít na každodenní aktivity více energie. Vaše výkonnost stoupne a zvládnete i věci, na které byste si dříve netroufli. Tento efekt přijde velmi brzy po zařazení zdravějších potravin do jídelníčku, a je opravdu skvělý pocit, když se můžete pustit i do aktivit, které pro vás dříve byly tabu.


8. LEPŠÍ NÁLADA A MÉNĚ STRESU

Ruku v ruce s lepším fyzickým stavem jde i psychika. Pokud vaše tělo bude dostávat vše, co potřebuje, jeho reakce bude taková, že se budete cítit lépe i po psychické stránce. Můžete lépe zvládat každodenní problémy a mít více síly na to, je úspěšně řešit. Problémy se šéfem nebo zlobivými dětmi strava bohužel nevyřeší, ale budete mít dostatek energie se s tímto stresem úspěšně poprat a neřešit ho tabulkou čokolády či flaškou vína.


9. ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU

K tomuto bodu asi není třeba se rozepisovat. Se zdravějším jídlem bude zdravější i vaše tělo. Krom toho, že zmizí pocity plynatosti, nafouklosti a nebudete tolik náchylní k nemocím, může dojít i k výraznému zlepšení těch, kterými už delší dobu trpíte. V kritických obdobích, jako jsou podzimní plískanice, pak budete o dost odolnější vůči sezónním chřipkám a dalším nepříjemnostem.


10. PREVENCE PROTI BUDOUCÍM ONEMOCNĚNÍM

Zdravou stravou si pomůžete i do budoucna. Je všeobecně známo, že lidé se zdravější životosprávou jsou méně náchylní k onemocněním, jako je cukrovka, srdeční problémy, rakovina a další civilizační choroby. Takže je to skvělá investice pro váš budoucí život. A kdo z nás by se nechtěl dožít krásného věku ve skvělém zdravotním stavu, kdy si může plnými doušky užívat života :)Tak co, to jsou vcelku pádné důvody, proč začít přemýšlet o tom, co jíte a snažit se jíst lépe, ne? Že je k tomu potřeba čas, snaha, peníze? To jsou vše jen výmluvy, zdravé potraviny se dají nakoupit za podobnou cenu jako ty nezdravé. Přípravě jídel také není nutné věnovat více času, než jste zvyklí. Nakrájet si zeleninu zabere malou chvilku a příprava zdravé pomazánky místo tučné majonézové z obchodu je otázka pár minut, které si jistě každý z vás najde.

Takže s chutí do toho!

Za výše zmíněné benefity to určitě stojí!


Většina lidí si myslí, že cestou ke krásné postavě je zmenšení porcí jídla, vynechání příloh, jíst ovoce jen dopoledne a večer už nejíst vůbec. Z mé zkušenosti ale není problém většiny osob s vyšší váhou ten, že by jedli moc, ale naopak to, že jedí málo a nesprávně.

Dnes se podíváme na problematiku "počítání kalorií". Pokud nevíte, o čem je řeč, tak se to právě teď dozvíte. Jestli víte, jen se vám do toho prostě nechce a přijde vám to zbytečné, tak zjistíte, proč to alespoň vyzkoušet a jaké výsledky vám to může přinést.

O makrech už toho bylo napsáno mnoho, na internetu najdete spoustu kalkulaček, které vám je jsou schopné spočítat.