10 důvodů, proč začít jíst zdravě

02.10.2017

Už delší dobu přemýšlíš, že začneš jíst lépe a zdravěji.

Chceš shodit přebytečná kila, vypadat lépe, ale pořád ne a ne začít?

Mám pro Tebe deset bonusů, které Ti zdravá strava nabízí.


1. ÚBYTEK TUKŮ

Věděla jsi, že při hubnutí nehraje největší roli pohyb, ale strava? Říká se, že cca 80% úspěchu při shazování přebytečných kil je právě ona, a jen 20% cvičení. Pokud správně vyladíš jídelníček, můžeš dokonce hubnout i bez cvičení. A to už stojí za to se trochu vyhecovat a začít jíst lépe.


2. ZMĚNA POSTAVY

Už jen tím, že do jídelníčku zařadíš zdravější potraviny a začneš pít místo sladkých limonád obyčejnou vodu, brzy uvidíš na svém těle pozitivní změny. Můžeš se těšit na to, že se Ti "vyfoukne" bříško, jak opticky, tak i pocitově. Dále se pomalu zbavíš otoků a pocitu těžkých nohou.


3. KRÁSNĚJŠÍ PLEŤ

Dalším bonusem správného stravování je pročištění organizmu i navenek. Tvá pleť se vyčistí a vypne, bude vypadat mladistvěji. Spolu se správným pitným režimem začne mizet i celulitida, a v mnoha případech dochází ke zlepšení a dokonce i vymizení ekzémů, kterých ses už roky různými mastičkami nemohla zbavit.


4. KVALITNĚJŠÍ VLASY A NEHTY

Ano, i kvalita vlasů souvisí s tím, co jíš. Pokud bude mít Tvé tělo dostatek živin, zaznamenáš nejen pevnější vlasy, hustější hřívu, ale také lepší kvalitu nehtů.


5. ZPOMALENÍ STÁRNUTÍ

Díky antioxidantům v ovoci, zelenině a dalších zdravých potravinách nejen, že budeš vypadat zdravější, krásnější, ale také mladší. Do budoucna také bojují proti působení volných radikálů, které díky poškozování buněk způsobují rychlejší stárnutí.


6. KONEC MIGRÉNY A NESPAVOSTI

Bolesti hlavy a nespavost jsou často, mimo jiného, způsobené nekvalitní stravou a nedostatečným pitným režimem. Se správně nastaveným jídelníčkem se tedy obou těchto nepříjemností můžeš zbavit nebo je alespoň znatelně omezit.

7. MÉNĚ ÚNAVY

I to, že se často cítíš unavená a absolutně bez síly, může být způsobeno, krom okolních vlivů, také špatnou stravou. Už za krátký čas po tom, co se rozhodneš jíst lépe, pocítíš příval energie a méně únavy. Tělo se totiž nebude muset prát s nezdravými potravinami a díky dostatku živin bude mít na každodenní aktivity více energie.


8. LEPŠÍ NÁLADA A MÉNĚ STRESU

Ruku v ruce s lepším fyzickým stavem jde i psychika. Pokud Tvé tělo bude dostávat vše, co potřebuje, jeho reakce bude taková, že se budeš cítit lépe i po psychické stránce. Můžeš lépe zvládat každodenní problémy a mít více sily na to, je úspěšně řešit. Problémy se šéfem strava bohužel nevyřeší, ale budeš mít dostatek energie se s tímto stresem vyrovnat a úspěšně poprat.


9. ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU

K tomuto bodu asi není třeba se rozepisovat. Se zdravějším jídlem bude zdravější i Tvé tělo. Krom toho, že zmizí pocity plynatosti, nafouklosti a nebudeš tolik náchylná k nemocím, může dojít i k výraznému zlepšení těch, kterými už delší dobu trpíš.


10. PREVENCE PROTI BUDOUCÍM ONEMOCNĚNÍM

Zdravou stravou si pomůžeš i do budoucna. Je všeobecně známo, že lidé se zdravější životosprávou jsou méně náchylní k onemocněním, jako je cukrovka, srdeční problémy, rakovina a další civilizační choroby. Takže je to skvělá investice pro Tvůj budoucí život.

Tak co, to jsou vcelku pádné důvody, proč začít přemýšlet o tom, co jíš a snažit se jíst lépe, ne?

Že je k tomu potřeba čas, snaha, peníze?

To jsou vše jen výmluvy, zdravé potraviny se dají nakoupit za podobnou cenu jako ty nezdravé. Přípravě také není nutné věnovat o moc více času, než jsi zvyklá. Nakrájet si zeleninu zabere ani ne pár minut a příprava zdravé pomazánky místo tučné majonézové z obchodu také není aktivitou na dlouhé zimní večery.

Takže s chutí do toho!

Za výše zmíněné benefity to určitě stojí!


Kam dál?

Velice často čtu v různých skupinách a na fórech o hubnutí dotazy ohledně zadávání do programu kalorické tabulky. Musím říct, že co jsem tak vypozorovala, většina lidí má nejen špatně vypočítané hodnoty, ale také moc neví, jak hodnoty správně zadat. A proto si dnes můžete přečíst článek právě na toto téma.

Léto hubnutí jednoduše nehraje do karet. Všude spousta stánků se zmrzlinou, vychlazená Coca Cola s ledem, posezení s přáteli u grilování, sladké ovocné dortíky a spousta dalších nástrah, které mohou ohrozit vaše úspěšné hubnutí. Že si tohle všechno letos odpustíte, protože ta pneumatika kolem pasu vás opradu štve? Nebo celou snahu vzdáte a počkáte...

Hrozně moc byste chtěli shodit kila navíc, ale prostě to nejde. Nemůžete se odhodlat začít, nevíte čím začít, prostě vám to přijde celé hrozně složité. Bojíte se, že budete muset jíst věci, které vám nechutnají a pořádně sportovat, což vás ani trochu nebaví. Nebojte, tohle trápí hodně začínajích a není důvod si hubnutí hned ze začátku znechutit....