10 důvodů, proč začít jíst zdravě

02.10.2017

Už delší dobu přemýšlíš, že začneš jíst lépe a zdravěji.

Chceš shodit přebytečná kila, vypadat lépe, ale pořád ne a ne začít?

Mám pro Tebe deset bonusů, které Ti zdravá strava nabízí.


1. ÚBYTEK TUKŮ

Věděla jsi, že při hubnutí nehraje největší roli pohyb, ale strava? Říká se, že cca 80% úspěchu při shazování přebytečných kil je právě ona, a jen 20% cvičení. Pokud správně vyladíš jídelníček, můžeš dokonce hubnout i bez cvičení. A to už stojí za to se trochu vyhecovat a začít jíst lépe.


2. ZMĚNA POSTAVY

Už jen tím, že do jídelníčku zařadíš zdravější potraviny a začneš pít místo sladkých limonád obyčejnou vodu, brzy uvidíš na svém těle pozitivní změny. Můžeš se těšit na to, že se Ti "vyfoukne" bříško, jak opticky, tak i pocitově. Dále se pomalu zbavíš otoků a pocitu těžkých nohou.


3. KRÁSNĚJŠÍ PLEŤ

Dalším bonusem správného stravování je pročištění organizmu i navenek. Tvá pleť se vyčistí a vypne, bude vypadat mladistvěji. Spolu se správným pitným režimem začne mizet i celulitida, a v mnoha případech dochází ke zlepšení a dokonce i vymizení ekzémů, kterých ses už roky různými mastičkami nemohla zbavit.


4. KVALITNĚJŠÍ VLASY A NEHTY

Ano, i kvalita vlasů souvisí s tím, co jíš. Pokud bude mít Tvé tělo dostatek živin, zaznamenáš nejen pevnější vlasy, hustější hřívu, ale také lepší kvalitu nehtů.


5. ZPOMALENÍ STÁRNUTÍ

Díky antioxidantům v ovoci, zelenině a dalších zdravých potravinách nejen, že budeš vypadat zdravější, krásnější, ale také mladší. Do budoucna také bojují proti působení volných radikálů, které díky poškozování buněk způsobují rychlejší stárnutí.


6. KONEC MIGRÉNY A NESPAVOSTI

Bolesti hlavy a nespavost jsou často, mimo jiného, způsobené nekvalitní stravou a nedostatečným pitným režimem. Se správně nastaveným jídelníčkem se tedy obou těchto nepříjemností můžeš zbavit nebo je alespoň znatelně omezit.

7. MÉNĚ ÚNAVY

I to, že se často cítíš unavená a absolutně bez síly, může být způsobeno, krom okolních vlivů, také špatnou stravou. Už za krátký čas po tom, co se rozhodneš jíst lépe, pocítíš příval energie a méně únavy. Tělo se totiž nebude muset prát s nezdravými potravinami a díky dostatku živin bude mít na každodenní aktivity více energie.


8. LEPŠÍ NÁLADA A MÉNĚ STRESU

Ruku v ruce s lepším fyzickým stavem jde i psychika. Pokud Tvé tělo bude dostávat vše, co potřebuje, jeho reakce bude taková, že se budeš cítit lépe i po psychické stránce. Můžeš lépe zvládat každodenní problémy a mít více sily na to, je úspěšně řešit. Problémy se šéfem strava bohužel nevyřeší, ale budeš mít dostatek energie se s tímto stresem vyrovnat a úspěšně poprat.


9. ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU

K tomuto bodu asi není třeba se rozepisovat. Se zdravějším jídlem bude zdravější i Tvé tělo. Krom toho, že zmizí pocity plynatosti, nafouklosti a nebudeš tolik náchylná k nemocím, může dojít i k výraznému zlepšení těch, kterými už delší dobu trpíš.


10. PREVENCE PROTI BUDOUCÍM ONEMOCNĚNÍM

Zdravou stravou si pomůžeš i do budoucna. Je všeobecně známo, že lidé se zdravější životosprávou jsou méně náchylní k onemocněním, jako je cukrovka, srdeční problémy, rakovina a další civilizační choroby. Takže je to skvělá investice pro Tvůj budoucí život.

Tak co, to jsou vcelku pádné důvody, proč začít přemýšlet o tom, co jíš a snažit se jíst lépe, ne?

Že je k tomu potřeba čas, snaha, peníze?

To jsou vše jen výmluvy, zdravé potraviny se dají nakoupit za podobnou cenu jako ty nezdravé. Přípravě také není nutné věnovat o moc více času, než jsi zvyklá. Nakrájet si zeleninu zabere ani ne pár minut a příprava zdravé pomazánky místo tučné majonézové z obchodu také není aktivitou na dlouhé zimní večery.

Takže s chutí do toho!

Za výše zmíněné benefity to určitě stojí!


Kam dál?

Rozhodli jste se do toho tentokrát jít naplno a konečně zhubnout. Načetli jste co se dalo, a chystáte se to rozjet ve velkém. Na co si ale dát pozor abyste hned na začátku nedělali zbytečné chyby, díky kterým by hubnutí nemuselo fungovat a celá akce vás brzy přestala bavit?

Hodně lidí si do nového roku dá předsevzetí, že konečně shodí přebytečná kila. Většina z nich ale hubnutí brzy vzdá nebo ho odloží s tím, že neví, jak jít na věc, zleniví nebo je to prostě a jednoduše nebaví. Jak tedy úspěšně začít, aby vám počáteční zápal vydržel?

Už nějakou dobu se snažíte zhubnout, pracujete na sobě, dáváte si pozor na to, co jíte, ale obáváte se toho, že vaše snaha přes Vánoční svátky přijde vniveč? Návštěvy u známých, oslavy, řízky, cukroví a majonézový bramborový salát se stávají místo radostí strašáky? Tak právě pro vás je tento článek.