Jak si neznechutit hubnutí hned v začátcích.

30.12.2020

Rozhodli jste se do toho tentokrát jít naplno a konečně zhubnout. Načetli jste co se dalo, a chystáte se to rozjet ve velkém. Na co si ale dát pozor abyste hned na začátku nedělali zbytečné chyby, díky kterým by hubnutí nemuselo fungovat, celá akce vás brzy přestala bavit a vy jste to odpískali?

Jděte cestou postupných změn

Je super, že se do toho chcete pustit teď hned. Máte odhodlání spolu s motivací, jdete na to na 100%, ale bohužel právě to vám může házet klacky pod nohy. Pokud svůj jídelníček nebo cvičební režim změníte ze dne na den, tělo se s tím bude špatně srovnávat.

Jestli jste nikdy necvičili a na začátek si toho naložíte moc, tak si cvičení hned na startu znechutíte, případně se můžete i zranit. Stejně tak, když ze dne na den začnete jíst úplně něco jiného, mohou nastat problémy s bolestí břicha, únavou, bolesti hlavy, plynatost a další nepříjemnosti.

Samozřejmě každý, kdo se na hubnutí vrhne chce výsledky vidět co nejdříve, ale v tomto případě je spěch tak akorát na škodu. Jděte cestou postupných změn, a uvidíte, jak pěkně vám to půde. Pokud si ze dne na den zakážete vše, co máte rádi, je neúspěch prakticky zaručen, protože budete za pár dní nešťastní a snahu vzdáte.

Jaké jsou ty postupné změny, které patří ke zdravému stravování pro úspěšné hubnutí najdete tady:

Vytvořte si svůj vlastní jedinečný jídelníček

Na internetu najdete spousty návodů, rad a pomůcek, jak hubnout. Různé zázračné prášky, výživové směry, diety, tukožroutské polévky, drinky a další. Věřte ale, že pokud půjdete do hubnutí touto cestou, je tu zase velká šance, že se vším brzy seknete. Jestli se dáte na nějakou dietu, bude vám za chvíli chybět jídlo, které máte rádi, neovládnete se a vašemu hubnutí bude konec. Ať už jde o to, že nebudete jíst pečivo, přílohy nebo budete jíst naopak pořád jen kuřecí maso a zeleninu, je to pro většinu lidí naprosto neudržitelné.

A není čemu se divit. Každý jsme zvyklí na nějaká svá oblíbená jídla a nějaký typ stravování. Někdo z nás má rád hodně masa, někdo je spíše na zeleninu, ryby, další zase sladké. Nenechte si vnutit, že zhubnete jen s tím jedným a ověřeným přístupem, který někdo sepsal a hodil na internet. To, že to vyhovuje a funguje u něj, vůbec neznamená, že je to to pravé i pro vás.

Najděte si tedy ten svůj správný směr, nic si nezakazujte. Pouze začněte o jídle více přemýšlet, kupujte kvalitní potraviny a základní suroviny, vařte to, co máte rádi jen s tím vylepšením, že podle zásad zdravého vaření. Uvidíte, jak pěkně a přirozeně vám hubnutí půjde. Nebudete mít chuť to vzdát, protože budete jíst to, co máte rádi a hlavně vás to bude bavit.

Chcete vědět, jak si správně sestavit jídelníček dle svých představ a sobě na míru? Mrkněte sem:


Chcete do toho jít letos opravdu naplno?

Pořiďte si Jídelníček na míru, díky kterému už nikdy nebudete tápat, kdy, co a kolik můžete sníst.

Dále se v něm dozvíte vše, co potřebujete pro zdravé hubnutí včetně konzultací s výživovovou poradkyní ZDARMA.

Plus k jídelníčku dostanete inspiraci zdravých receptů a můj nový ebook jako dárek.


Najděte to nejlepší cvičení právě pro vás

Určitě jste si teď po Vánocích všimli ve spoustě skupin dotazů typu: "které cvičení je nejlepší na hubnutí?", "jak mám zhubnout zadek, břicho, ...?" a tak podobně.

Nechytejte se toho, po čem sousedka zhubla dvacet kilo. Je to stejné jako s jídelníčkem. To, že ona denně běhá a má super nohy, plus jí to ještě baví neznamená, že to pomůže i vám. Třeba zrovna vás běh bavit nebude, tak akorát budete naštvaní, že zase musíte vyběhnout, očumují vás sousedi a zase s celou hubnoucí akcí seknete. Naděte si něco, co bude bavit vás, a je fuk, jak po tom kdo zhubnul nebo co o tom kdo píše.

Ten nejlepší pohyb právě pro vás je ten, který vám dodá dobrou náladu a bude vás dlouhodobě bavit.

Jaké cvičení vybírat, čím se inspirovat? Podívejte se na povídání o cvičení a cvičebních programech nebo se přidejte do naší cvičící skupiny:


Jezte potraviny, které máte rádi

Se změnou jídelníčku se samozřejmě nějakým změnám v nákupním seznamu nevyhnete. Nemusíte ale přeorganizovat naprosto vše, co jíte, a nakupovat potraviny jen proto, že se o nich píše, že jsou na hubnutí naprosto super, i když vy je nepozřete. V potravinách je obrovský výběr, není nutné jíst ty, které nemáte rádi jen proto, že vám mají pomoci zhubnout.

Žádné zázračné hubnoucí potraviny neexistují, jen jsou ty vhodnější, méně vhodné a nevhodné. Takže zapomeňte na to, že budete u televize chroupat mrkev, k snídani jíst dietní suchary a k obědu pořád dokola kuřecí na páře. Udělejte si z nového jídelníčku hobby. Zkoušejte nové potraviny, nové chutě. Najděte si nové zajímavé recepty a uvidíte, jak snadno a pěkně se vám bude hubnout. Využívejte potraviny, na které jste zvyklí, jen ve zdravějších verzích a kombinacích.

Jaké potraviny volit? Inspirujte se nákupním seznamem:


A hlavně...NEDRŽTE DIETU A  NEHLADOVTE!

Naprostá většina lidí začíná hubnutí tím, že omezí příjem jídla. A to je velká chyba. Mnoho lidí má nějaké to kilo navíc proto, že jedí nesprávné potraviny, jejich tělo nedostává dostatek živin a i přes objem jídla, které sní, je vlastně podvyživené.

Takže když místo toho, abyste své tělo podpořili zdravými potravinami a dostatkem živin začnete naopak hladovět, nejen, že vám to nijak nepomůže, ale naopak může ublížit.

Znám mnoho případů, kdy těm, kdo na to šli tímto způsobem začaly padat vlasy, zhoršila se pleť, nehty, měly neskutečné bolesti a motání hlavy, časem i další vážnější potíže.

Nemělo by vám jít o to zhubnout za každou cenu, ale o to, potěšit své tělo, dát mu správné palivo, udělat ho zdravější. Když vaše tělo bude zdravé a spokojené, nebude potřebovat zadržovat tukové zásoby a vodu, bude nejen štíhlejší, ale také krásnější a o mnoho zdravější.

To samé platí u různých diet, kdy jíte prášková jídla, různé drinky a tak podobně. I ty fungují na tom principu, že tělo hladoví, tím pádem zhubne, ale ne zdravě a dlouhodobě. Jakmile s takovou dietou skončíte, nejen, že se vám kila brzy vrátí i s úroky ale bohužel to může odnést i vaše zdraví. Většina lidí naštěstí s takovým hubnutím brzy sekne, ale jsou i tací, kdo mají pevnou vůli a vydrží takto jíst opravdu dlouho a na jejich zdraví, metabolismu a těle to zanechá opravdu nepříjemné dlouhodobé následky.


Abychom ale neukončili tento článek v negativním duchu, mám pro vás jedno povzbuzení na závěr. To, že jste článek dočetli do konce a jste odhodlaní něco změnit je první  velký krok k vašemu úspěchu. Toto rozhodnutí je jednou z nejtěžších věcí, které vás na hubnutí čeká.

Teď už jen vrhnout se do toho na plno a těšit se na úžasné výsledky. Zhubnout může každý, chce to jen ze začátku hodně pevné vůle, ale vy to určitě dokážete. Zvládli to jiní, tak proč byste to nezvládli vy.

Jděte si za tím, vyražte na cestu za zdravějším a krásnějším tělem, nádhernou postavou a my ženy i za novým oblečením menší velikosti :)

Přeji vám hodně zdaru, vy na to máte, začněte ještě dnes!


Nejnovější články na webu

Dnes se podíváme na nejčastější mýty ohledně hubnutí, které vám mohou vaši hubnoucí snahu nejen velmi znepříjemňovat a komplikovat, ale také způsobit to, že i při vší snaze hubnutí prostě nefunguje a vy se pak ocitnete v situaci, kdy ho vzdáte, protože je to celé moc obtížné, otravuje vás, nebaví a nevidíte výsledky.

V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Většina lidí si myslí, že cestou ke krásné postavě je zmenšení porcí jídla, vynechání příloh, jíst ovoce jen dopoledne a večer už nejíst vůbec. Z mé zkušenosti ale není problém většiny osob s vyšší váhou ten, že by jedli moc, ale naopak to, že jedí málo a nesprávně.