Zázračné přípravky na hubnutí: Proč s nimi jen ztrácíte čas.

20.02.2020

Rozhodli jste se hubnout, ale mysleli jste si, že to půjde rychleji nebo jednodušeji. A v tom na vás skočí lákavá reklama na super prostředek na hubnutí, díky kterému do měsíce naprosto bez práce shodíte minimálně deset kilo. Super! Váš problém je vyřešen! Myslíte, že to tak opravdu funguje? Bohužel ne, nikdo ještě nenašel žádný zázračný prášek/čaj/koktejl nebo něco podobného na trvalé zdravé hubnutí s brambůrkami v ruce a zadkem na gauči.


Dnes se tedy mrkneme na to, proč tyto přípravky, které vypadají, že vám pomohou zhubnout rychleji a jednodušeji, nakonec vaši hubnoucí snahu tak akorát zničí a skončíte s nimi v tom lepším případě tam, kde jste začali, v tom ještě častějším a horším s dalšími kily navrch a zdravotními problémy.


Lákavé reklamy na hubnoucí preparáty na nás hlavně teď, na začátku roku, koukají snad odevšad. Vyskakují všemožně na internetu, v televizních reklamách a dost často i od "nenápadných" prodejců, kteří hází na různé diskuze a bazary kradené fotky z internetu s tím, že takhle skvěle s tím a tím preparátem zhubli. Pokud se jich zeptáte, nenapíší vám jen tak o co jde, více informaci pouze do zprávy. Proč? Protože hodně z těchto přípravků má naprosto otřesné složení, v mnoha případech v nich naleznete i složky, které jsou u nás zakázané prodávat pro jejich zdravotní rizika a tak podobně. Takže až vám zase někdo bude nabízet nějaký super produkt, ale bude mlžit o co jde, rychle vycouvejte a víc se ani nezajímejte.


STÁLE SE VÁM NEDAŘÍ ZHUBNOUT?

NECHTE SI SESTAVIT JÍDELNÍČEK NA MÍRU

  • ze známých a běžně dostupných potravin
  • se spoustou kombinací a možností
  • bez nutnosti dokupovat jakékoli doplňky
  • a hlavně BEZ HLADOVĚNÍ!

Jak tedy tyto preparáty fungují? Když jde o různé pilulky na hubnutí nebo zázračné čaje, pracují většinou na principu toho, že obsahují klasické látky na podporu hubnutí, které se dají koupit za pár kaček, ale svou velkou reklamou a fešným obalem upoutají vaši pozornost. Většinou v nich najdete podobné složky. Kofein (zelený čaj, guarana atp.) na zrychlení metabolismu a spalování, kopřivu pro odvodnění organismu. Vtip je ale v tom, že takový produkt vás může stát klidně dva tisíce na měsíc. Což je spousta peněz prakticky za nic. Kvalitní čaj si koupíte za pár korun, jaké vybírat můžete mrknout tady. Případně na trhu najdete velký výběr kvalitních spalovačů s pěkným složením za pěkné peníze (podle čeho vybrat se dozvíte v tomto článku). Tyto produkty krom toho, že za složení o ničem z vás vysají spoustu peněz většinou ničím neublíží. Některé ale bohužel obsahují opravdu nekvalitní složky, případně i látky, které mohou poškodit vaše zdraví. Zajímejte se tedy o složení výrobků, nenechte se "ukecat" jen lákavou reklamou.

Větším problémem jsou teď populární náhrady jídel, koktejly, prostě jídla v prášku. Na trhu najdete spoustu krabiček a sáčků s "kvalitním jídlem". Pokud vám někdo tvrdí, že je zdravé si místo normálního jídla vysypat nějaký prášek do vody a zamíchat, tak rychle utečte. Nic, opravdu nic nenahradí kvalitní klasickou stravu. Jestli nejste zrovna kosmonaut na oběžné dráze, tak do sebe cpát něco takového opravdu nepotřebujete. Když pomineme, že to zase stojí spoustu peněz a obsahuje to povětšinou jen odpad, chemii a celkově nekvalitní látky, tak tyto zázraky fungují na principu toho, že prostě hladovíte. Máte málo živin, vitamínů, minerálů, prostě všeho, co vaše tělo potřebuje k životu. Tělo trpí, ale kila jdou dolů. No tak hurá, nebo ne? Je jasné, že tohle nikdo dlouho nevydrží. V nejlepším případě vám dojdou peníze a prostě vás tyhle chemické koktejly přestanou bavit, v tom horším začnete pociťovat nepříjemnosti jako špatný spánek, bolesti hlavy, únavu, bolesti žaludku a tak podobně. Bohužel, pak se mohou přidat i různé zdravotní problémy. Tělo totiž potřebuje zdravou kvalitní stravu, na té přeci funguje. Nemůže správně fungovat na chemickém koktejlu z prášku, i když se ten koktejl jmenuje lákavým názvem a firma vám tvrdí, že ho navrhli jen nejmoudřejší z nejmoudřejších a podpořili ho v tom doktoři z celého světa.


Jak to tedy celé dopadne? Až vám rupnou nervy a tyhle zázraky prostě vysadíte, začnete normálně jíst, tak si tělo hezky začne všechno ukládat, co kdyby vás zase někdy napadla taková blbost, jako byla tahle. Takže kila budete mít rychle navrch, dost možná i s úroky, k tomu rozhozené zažívání, zpomalený metabolismus a budete, jak se říká, přibírat i ze vzduchu. Pak trvá opravdu dlouho než se tělo zase vzpamatuje a hubnutí pro vás bude opravdu složité a zdlouhavé, vysněná postava v nedohlednu.

Proto nehledejte zkratky, i když to vypadá, že se zázraky na hubnutí zhubnete rychleji než když se budete správně stravovat a občas si zacvičíte, není to tak. Nadšení ze spousty shozených kil za chvíli vystřídá smutek z kil znovu nabraných, a ještě s úroky. Vyhrabat se pak z důsledků těchto diet je pro vaše tělo opravdu složité a místo shazování kil budete řešit zdravotní problémy.

Takže jak hubnout? Kvalitně jíst, dobře spát, užívat si život a občas se zvednut z gauče :) Více inspirace a povídání najdete v mých článcích o zdravém, příjemném a trvalém hubnutí

Nejnovější články na webu 

Dnes se podíváme na nejčastější mýty ohledně hubnutí, které vám mohou vaši hubnoucí snahu nejen velmi znepříjemňovat a komplikovat, ale také způsobit to, že i při vší snaze hubnutí prostě nefunguje a vy se pak ocitnete v situaci, kdy ho vzdáte, protože je to celé moc obtížné, otravuje vás, nebaví a nevidíte výsledky.

V mnoha z nás je stále zakořeněno přesvědčení, že pokud chceme zhubnout, měli bychom se věnovat cardio tréninku a vyhýbat se silovému cvičení. Toto platí hlavně u žen, které se cvičení se závažím obávají z toho důvodu, že s ním nejen nezhubnou, ale ještě ke všemu přiberou svaly, díky kterým se spíše než svému ideálu přiblíží Hulkovi. Proto se...

Většina lidí si myslí, že cestou ke krásné postavě je zmenšení porcí jídla, vynechání příloh, jíst ovoce jen dopoledne a večer už nejíst vůbec. Z mé zkušenosti ale není problém většiny osob s vyšší váhou ten, že by jedli moc, ale naopak to, že jedí málo a nesprávně.